تبلیغات
همه چیز درمورد فوتبال - پویول: "تیم، دو رو دارد."

پنجشنبه 1 آذر 1386 - 02:11 ق.ظ
کارلس پویول اعتقاد دارد که تیم با ایجاد تعادل بین دفاع و حمله و همدل ماندن در زمان انتقادات، می تواند روند نه چندان درخشان خود در خارج خانه را متحول کند. 
 کاپیتان آبی و اناری پوشان رابطه عجیب بین بازی در داخل و خارج خانه را دیده است و اععتقاد دارد که تنها با یک سیستم بازی کردن، فکر چندان خوبی نیست. پس از باخت به ختافه، هر کس دلیلی برای ناکامیهای خارج از خانه بارسا می شمارد و پویول دلایلی که به نظرش ریشه اصلی مشکل می آیند را بیان کرد:"این تیمی با دو وجه مختلف است. صورتی که در خانه دارد و ما می خواهیم همیشه آن را بینیم و حالت بیرون از خانه که نتایج مورد نظر را کسب نمی کند. کاملا واضح است که ما باید این اوضاع را تصحیح کنیم و من ایمان دارم که این کار را خواهیم کرد. ما تیم و بازیکنان لازم برای این کار را داریم. ما فقط باید از همیشه متحدتر باشیم."
او سپس افزود: "همیشه لحظات سخت در یک فصل وجود دارند. می دانم که دلیل خوبی نیست، اما ما مصدومیتهای عمده ای داریم. من به تیم ایمان دارم و می دانم که مجددا به اوج برمی گردیم. این وضعیت می تواند به اشکال مختلف تحلیل شود. تیمها نیز در نوکمپ و خارج آن، متفاوت بازی می کنند. ما باید خود را با این قضیه وفق دهیم."

"در بازیهای خارج از خانه، ما باید برای چیزهای زیادی آماده باشیم. ما سیستم خاص خود را داریم اما همیشه نمی توانیم بازی را در دست بگیریم. بسیار پیش می آید که از روی ضدحمله گل می خوریم. باید از تیمهای حریف انتظارات بیشتری داشته باشیم. نمی توانیم به این راحتی اجازه گل زدن به آنها بدهیم. لازم نیست خود را به سیستم و تاکتیک خاصی مقید کنیم. سایر تیمهای بزرگ چنین کاری نمی کنند. هیچ کس لازم نیست همیشه به یک روش بازی کند. ما باید حریف را غافلگیر کنیم."

"ما مدتی است که با این روش بازی می کنیم. اما تنها با جابجا کردن بازیکنان، می توانیم سیستم خود را تغییر دهیم. مثلا اگر رونالدینیو روزی به عنوان مهاجم بازی می کند، در بازی بعد می تواند کمی عقب برود. به هر حال، تصمیم گیری در این مورد بر عهده رایکارد است.

"تنها مشکل در برابر ختافه، کمبود فشار بود. اما شما نمی توانید همیشه را با فشار یکسان بازی کنید. ما سختی کشیده ایم و کسانی هستند که بدون هیچ استراحتی، مرتب بازی می کنند. سخت است که دو بازی در یک هفته انجام دهید در حالی که حریف شما تمام هفته را برای آماده شدن تمرین می کرده است. البته تیم از لحاظ بدنی وضعیت خوبی دارد. مشکل اساسی ما این نیست. انگیزه زیادی برای بردن جام های مختلف وجود دارد. بازیکنان جدید برای قهرمانی به اینجا آمده اند و بازیکنان قدیمی تر، می خواهند عنوانهای بیشتری کسب کنند."

پویول سپس در مورد تمرکز شدیدی که این فصل روی رونالدینیو به وجود آمده است صحبت کرد و گفت که این برزیلی نباید از تیم جدا شود چون همه به یک اندازه مسئولیت دارند: "بی انصافی است که همه انتقادها متوجه او شود. او بازیکن مهمی برای تیم است و ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می کند. ما باید همه با هم باشیم. وقتی تیم بد بازی می کند، نباید فقط در مورد یک نفر صحبت کرد."

این مدافع افزود: "از لحاظ بدنی او قوی است و از نظر تکنیکی، ما همه می دانیم، او در دنیا بهترین است. سطح او پایین نیامده است."

در حالی که همه اعتقاد دارند که با وجود رونالدینیو، مسی اتوئو و آنری، بارسا خط حمله شلوغی دارد، به نظر پویول، برای همه آنها جا هست: "هر یک از آنها چیز بیشتری به تیم می دهند. بازیکنان باکیفیتی هستند و همیشه برای آنها جا هست. ما حتی می توانیم بازیکنان بیشتری بیفزاییم. ما باید از وجود آنها در اینجا لذت ببریم و عناوین زیادی به دست آوریم."   
[ | دیدگاه ها : دیدگاه ]

[شهاب قائم مقامی | لینک ]
نوشته های پیشین ...